Gejmerska oprema koju bi svaki pravi gejmer trebalo da poseduje
Virtuelni svet popularan je već više od dvadeset godina unazad i obuhvata najrazličitije generacije ljudi. Formirana je jedna posebna vrsta grane koja obuhvata gejmersku opremu i proizvode za savršeno igranje igrica na računaru.
Mnogo je različitih delova gejmerske opreme koji omogućavaju potpuni uvid u virtuelni svet kao da je stvarni. Tu su: gaming tastatura, slušalice za bluetooth, držač za monitor, bežični miš i mnogo toga drugog. Elemente gejmerske opreme opisaćemo u nastavku teksta, kako bi smo olakšali izbor i sveli na najneophodnije predmete.
Gaming tastatura za brze pokrete
Slušalice za živopisan doživljaj
Bezični miš za neuhvatljiv klik
Miš za gejming je isto bitan koliko i tastatura. Za razliku od optičkih sa kablovima, bežični miš omogućava različite pokrete bez kabla, i obično se kupuju uz USB priključak. Mogu biti raznobojni i najčešće imaju upečatljivu rasvetu. Performanse se ogledaju u materijalu izrade – dominira kvalitetna plastika uz gumu koja daje ugodnost pri korišćenju, brzini pokreta – sa ili bez kugličnog dela i estetici, odnosno obliku, boji i rasveti. Može da bude dizajniran specijalno za desnu ili levu ruku, kao i univerzalni. Više od 25 evra je potrebno izdvojiti za kvalitetan, bežični miš za odličan gejming.
Držač za monitor uz kompletan pregled slike
Još jedan bitan element gejmerske opreme jeste držač za monitor. Važan je zbog toga što je gejmerima neophodan pravilan ugao gledanja, kompletan pregled slike i udoban položaj u stolici, ili „gejmerskom krevetu“, kako bi uživali u svakoj igrici. Držač za monitor može biti fiksni ili pokretljiv za promenu položaja monitora. Takođe, može biti dizajniran za zid, ili deo iznad stola za računar. Moguće je pronaći stoni nosač – za ravan položaj, ili zglobni za promenu više položaja uz fiksiranje. Neki modeli su kreirani za jedan, a neki čak za više monitora, prema potrebama kupaca, a razlikuju se i prema podnošenju maksimalne težine i veličine ekrana monitora koji se drži. Trošak koji gejmer ima kada se kupuje držač za monitor jeste od 50 evra pa navise u zavisnosti od karakteristika.
Oprema za gejmere predstavlja posebnu kategoriju računarske opreme, koja se razvija i dalje iz dana u dan. Omogućava potpuno udubljivanje u računarske igrice, maksimalno „realan“ doživljaj virtuelnog sveta i nesmetan, udoban i olakšan rad na računaru u ovom segmentu.